زبان انگلیسی

اهداف این دپارتمان شامل

  • در پایه های پیش و اول هدف اصلی و سیاست مجموعه بر تقویت مهارت شنیداری و سپس گفتاری زبان آموزان است لذا مهارت نوشتار در پایه پیش حذف و در پایه اول اواخر سال تحصیلی بعد از تثبیت حروف الفبای فارسی شروع خواهد شد.
  • کتب فرست فرندز و فمیلی فرندز با توجه به سطح هر کلاس در پایه های پیش و اول همراه با دروس اختصاصی انتشارات مسد آموزش داده خواهد شد.
  • در کتب اشاره شده پایه های پیش و اول آموزش حروف وآوا ها , ساخت لغت , ساخت جملات ساده را در برنامه آموزشی زبان عمومی و یادگیری مفاهیم پرورشی و دروس اختصاصی از جمله درس ریاضی را در برنامه خواهیم داشت .

در انتها فارغ التحصیلان مجموعه مسد قادر خواهند بود تا با چشم انداز یک دانش آموز بین‌الملل برای آینده تحصیلی خود در داخل و یا خارج از کشور تصمیم گیری نمایند.

آماده سازی دانش آموزان برای فراگیری دروس اصلی به زبان انگلیسی با چشم انداز افزایش توانمندی آنها در هر چهار مهارت اعم از خواندن ، نوشتن ، مکالمه و درک مطلب شنیداری می باشد .
لذا آموزش دروسی از جمله علوم، ریاضی و علوم اجتماعی به زبان انگلیسی از جمله برجستگی‌های این مجموعه نسبت به مدارس دوزبانه دیگر به حساب می آید  .

مجموعه مدارس مسد با عناوین , دبستان مبینا , دبستان سهراب سپهری و مجتمع دکتر حسابی فعالیت خود را به صورت مدرسه ای دو زبانه از سالیان دور آغاز کرده است که توجه به آموزش زبان انگلیسی از شاخص های ویژه آن به شمار می آید .

به لطف خدا همچنان بعد از گذشت قریب به 20 سال شاهد رشد و ترقی آن مجموعه در حوزه زبان انگلیسی و دیگر امور آموزشی و پرورشی هستیم .

دپارتمان زبان مجموعه مدارس مسد جهت شفاف سازی برنامه آموزشی خود نقشه راهی را, با بهره گیری از نمودار علمی دانشگاه کمبریج, خدمت شما اولیای گرامی در ادامه ارائه خواهد داد .

با توجه به نمودار CEFR ( Common European Framework of Reference ) زبان آموزان در 3 دسته مبتدی , مستقل و ماهر در مجموعه مدارس مسد تقسیم بندی خواهند شد .

در هر دسته 2 سطح زبانی 1 و 2 تعریف شده است البته شایان ذکر است که در سطح مبتدی شاهد 3 سطح زبانی می باشیم .

زبان آموزان پایه پیش و اول در سطح مبتدی ( A ) قرار خواهند گرفت و با توجه به آزمون تعیین سطح اولیه در سطوح 1 الی 3 دسته بندی خواهد شد .

سطح 1 : زبان آموزان بدون داشتن هیچ گونه زمینه ای شروع یادگیری زبان انگلیسی را در مدارس مسد تجربه خواهند کرد .

سطوح 2 و 3 : زبان آموزان با توجه به پیشینه دانش زبان انگلیسی خود در یکی از سطوح ذکر شده به یادگیری زبان انگلیسی ادامه خواهند داد .

کامپیوتر

در عصر حاضر، همواره نیاز به یادگیری کار با رایانه در همه افراد احساس می‌­شود. همچنین با یادگیری ICDL در سطح مقدماتی، می­‌توانند در آینده با تکمیل این دانش و ارتقاء آن به سطح پیشرفته، از این دانش در جهت بهبود زندگی شخصی خود و همچنین ورود به بازار کار استفاده نمایند.

عناوین اصلی تدریس

 • ICDL

 • برنامه نویسی

 • مهارت های طراحی

کودکانی که کار با کامپیوتر را یاد بگیرند آماده خواهند بود که در دنیای تکنولوژیک کار و زندگی کنند. آن ها در عین حال آماده می شوند برای دوران دبیرستان و تحصیلات عالی که اغلب کارها و تکالیف شان مبتنی بر کامپیوتر خواهد بود.

مشاوره

مشاوره بخشی از فرایند تعلیم و تربیت است که به طریقی منظم و سازمان یافته ، به دانش آموزان در تمام سنین کمک می کند تا به سازگاری مناسب با محیط و آشنایی با مهارتهای لازم برای ورود به جامعه ی بزرگتر دست یابند.

اهداف این دپارتمان شامل

 • نظارت بر ارتقای ظرفیت ها

 • برنامه ریزی برای بالابردن تواناییهای شناختی

 • درک مسائل عاطفی رفتاری

در حوزه ی مدرسه و اجرای آموزش هایی در این رابطه با محوریت روی دانش آموزان ، معلمین ، والدین دانش آموزان و کلیه افرادی که به نحوی با دانش آموز ارتباط دارند ، می باشد.

پژوهش

پژوهش یک روند خلاقانه و هدفمند برای افزایش آگاهی در زمینه های  مختلف مانند شناخت انسان و محیط پیرامونش، فرهنگ های جوامع و استفاده از این آگاهی در جهت تولید کاربری جدید می باشد و باعث تثبیت و کیفیت بخشی به دانسته های دانش آموزان می شود. ما از پژوهش بی آنکه بدانیم در زندگی روزمره دائما استفاده می کنیم.

 • برخورد با موضوع جدید

 • طرح سوال از خود و دیگران

 • جمع آوری اطلاعات

 • رسیدن به پاسخ

چه بهتر است این مسیر را برای فرزندانمان پر رنگ تر کنیم.

بهداشت

بسیاری از مردم  بهداشت را با پاکیزگی هم معنی می دانند ، اما معنای گسترده تری دارد. طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت(WHO)، بهداشت به شرایط و روش هایی گفته می شود که به حفظ سلامتی و جلوگیری از شیوع بیماری ها کمک می کند. بهداشت شامل عادت های صحیح فردی منظم همراه با برنامه ریزی می باشد؛ همچنین تمیز نگه داشتن محیط خانه ، مدرسه  و کار را در بر می گیرد.